Back to Top

Oddíl Vlčci

Kronika Jihlava

 

Schůzka 5.1.2023 - Kartograf

Sešli se: Sam, Kuba, Pepík, Šimon, Petr, Jirka, Tomášek, Ema, Kuba, Ela, Max, Pepa K., Šíma  Instruktor: Petr 

Pro některé opakování, pro zbytek nové informace. Děti si vyzkoušely určení světových stran na mapách, nastavení různých azimutů na buzole a zároveň také prošly různé typy map. K dispozici měly mapu Jihlavy, Vysočiny, ČR a turistickou mapu Telčska, kam nejčastěji jezdíme. Pokrok u dětí, které tato disciplína baví byl znát a udělaly mi opravdu radost. Dobrovolníci poté vyzkoušeli nakreslení vlastního plánku, nejlepší plánek měla Ellča. 

 

Schůzka 15.12.2022 - Bodování

Sešli se: Sam, Kuba, Pepík, Šimon, Petr, Jirka, Tomášek, Ema, Kuba, Ela, Max  Instruktor: Petr a Terka

Poslední schůzka v kalendářním roce 2022. Na schůzku nám přišla pomoci s výrobou vánočních ozdob na stromeček Terka. Od Stáni jsme dostali nařezaná dřevěná kola, ze kterých děti vyrobily krásné ozdoby. Ty využijeme hned na následující výpravě, kde se bude zdobit stromeček pro Bílou paní. Vyhodnotili jsme také bodování za posledního půl roku. Z holek získala nejvíc bodů Ellinka, z kluků Jirka. Oba dostali za jejich výkony knížku z táborového prostředí. 

 

 

 

Schůzka 1.12.2022 - Tvoření

Sešli se: Nelča, Samík,, Kuba, Pepík, Elča, Jirka, Pepa K., Šimon, Max, Dan a Kristýnka Instruktor: Petr a Stáňa

Dnešní schůzka se nesla v kreativním duchu. Kdo nestihl dodělával čerty z minulé schůzky. Společně jsme vyzkoušeli ubrouskovou metodu na sklenice, některé se skutečně povedly, některé už méně. :-) 

 

 

Výprava 30.9.-2.10.2022 -Řídelov

Sešli se:  Anička, Kuba, Pepa, Emička, Dan, Jirka, Tomášek, Ella, Max, Kristýnka, Domča, Kuba K. Instruktor: Petr, Oříšek, Natálka

Větší část družiny měla sraz v Jihlavě u klubovny v 16:00, kde jsme naložily zbytek vybavení do dodávky (Řídelov není úplně vybavená bouda a vzhledem k chybějícímu vodnímu zdroji je dodávka opravdu užitečná). Po kontrole vybavení jsme vyrazili směr Řídelov, kde nás doplnila Emma, Kristýnka a Dan. Vyrazili jsme malou oklikou na naši základnu, kde nás čekalo malé překvapení. Bouda byla v pořádku, ale na kadiboudě se objevilo hnízdo sršňů a to pořádné. Volali jsme tedy hasiče, kteří vzhledem k tomu, že se jednalo o dětskou výpravu byli ochotni přijet. Likvidace trvala cca na dvě hodinky. Mezitím si děti mohly prohlédnout hasičský vůz, odkud mají také každý fotku za volantem. Začínalo se stmívat, proto jsme přesunuli všechny věci do naší boudy a připravili rychlou večeři. (Pečivo, smetanito, šunka, sýr). Ráno už začínalo o poznání klidněji, za pěkného slunečného počasí. K snídaní byly domácí bábovičky s kakaem. V průběhu rána dorazila také Natálka. Dopolední program byl vyhlášen jako bojová hra o zlatou lžíci. Kupodivu dětem vydržel celé dopoledne a chtěly ho dohrávat i odpoledne. Připravili a prosekali jsme také prostor okolo ohniště, které bylo celé zarostlé. K obědu byl již tradičně buřtguláš, který si děti vyžádaly předem. Tentokrát ale byl i předem nachystán, takže parádně odleželý. Po poledním klidu jsme stihli nařezat a připravit také dřevo na tábor do Hanbince si děti připravily terče na střelbu ze vzduchovky, a menší děti v lese stavěly domky z přírodních materiálů. Než jsme stihli všichni odstřílet, přibehla Ivča s informací, že za cca 10 minut prší. Vše jsme schovali do boudy a terasu se nám podařilo také zaplachtovat a tak vytvořit prostor k popřání našemu oslavenci Pepovi a malé hostině. Z večerního táboráku nebylo bohužel nic, do poslední chvíle jsme věřili, ale počasí nedovolilo. Povídaly se příběhy a pohádky. K večeru přijela ještě Stáňa s Milanem služebním transporterem na krátku návštěvu.  Neděle už je balící den, úklid okolí základny a samotné boudy zabere pár hodin, na závěr jsme si zahráli pár her na louce a pak už čekali na vyzvednutí dětí, které odjížděly přímo z Řídelova.

 

 

 

Schůzka 29.9.2022 - Nákupy a příprava na výpravu

Sešli se: Jirka, Tomášek, Dan, Kristýnka, Ella, Max, Pepík, Sam, Kuba, Pepa, Šimon, Teo, Tidy, Vikča, Anna Instruktor: Petr

 

Na začátku schůzky jsme prošli věci, které budeme potřebovat sebou. Ty, které mají děti mít do batohu zvládly levou zadní, ale pak přišlo na řadu vybavení a jídlo, které je potřeba naložit také, to už dalo dětem zabrat. Poté jsme šli společně na nákup do blízké prodejny Billa. Děti dostaly ve skupinkách za úkol co mají nakoupit a v prodejně se postupně vystřídaly. Děti nákupy moc bavily a vůbec nechtěly schůzku ukončit, proto jsme přišli o pár minut později. 

 

 

Schůzka 22.9.2022 - Tvoření

Instruktor: Ivča

Tvořivá schůzka s Ivčou, popis dodám, hned jak ho získám.

 

Schůzka 15.9.2022 - Anatomie lidského těla

Sešli se: Jirka, Tomášek, Dan, Kristýnka, Ella, Max, Pepík, Sam, Kuba, Pepa, Šimon, Teo, Tidy, Instruktor: Stáňa, Petr

Na začátku schůzky si děti prošly opět světové strany a v rychlosti co si zapamatovali z mapy. Schůzky se účastnila také Stáňa, která měla připravené téma anatomie lidského těla zábavnou formou. Děti prvně polepily svého instruktora od hlavy až k patě časti popisy částmi lidského těla, poté ve skupinkách připravovali samostatně co si zapamatovaly. Hra měla velký úspěch. Za odměnu baly hry podporující týmového ducha.

 

Schůzka 15.9.2022 - Mapa

Sešli se: Jirka, Tomášek, Dan, Kristýnka, Ella, Max, Pepík, Sam, Kuba, Pepa, Šimon, Teo, Tidy, Instruktor: Stáňa, Petr

Na začátku schůzky si děti prošly opět světové strany a v rychlosti co si zapamatovali z mapy. Schůzky se účastnila také Stáňa, která měla připravené téma anatomie lidského těla zábavnou formou. Děti prvně polepily svého instruktora od hlavy až k patě časti popisy částmi lidského těla, poté ve skupinkách připravovali samostatně co si zapamatovaly. Hra měla velký úspěch. Za odměnu baly hry podporující týmového ducha.

 

Schůzka 8.9.2022 - Mapa

Sešli se: Jirka, Tomášek, Dan, Kristýnka, Ella, Max, Pepík, Sam, Kuba z, Kuba, Pepa, Šimon, Teo, Tidy, Instruktor: Petr

Dnešní schůzka proběhla z důvodu špatného počasí celá uvnitř klubovny. Dnešní téma bylo seznámení dětí s mapou a buzolou. Připraveny tedy byly rozdělené stoly aby se děti mohly rozdělit do více skupin a každá dostala mapu a buzolu. Protože složení dětí je cca půl napůl skupinka okolo 5-6 let a druhá část okolo 8 a máme také hodně nováčků bylo nutné si na začátku říct co to vlastně mapa je, co na ní můžeme najít a ujasnit si světové strany. Poté si děti vyzkoušely jejich určení a naseverování mapy. Naučili a našli jsme se také prvních 5 základních mapových značek, na které byly připraveny pro každou skupinku karty a postupně budeme přidávat další. Odměnou za snahu byla oblíbená stolovaná a hry spojené s trénováním paměti. 

Fotku jsem nestihl :-) 

 

Schůzka 1.9.2022 - Seznamování

Sešli se: Pepík, Emmča, Anička, Alenka, Jirka, Tomášek, Terezka, Nelča, Ella, Max, Dan, Kika a noví členové: Kuba, Tidy, Teo, Sam Instruktor: Petr, Ivča

První schůzka v novém školním roce proběhla hned první zářijový den, když se děti začínaly pomalu trousit do klubovny byl jsem opravdu překvapený jejich počtem účast byla super. Při naší poslední schůzce před prázdninovou pauzou nám vyhořela v klubovně elektrika z důvodu zvýšené vlhkosti, proto v průběhu prázdnin probíhaly opravy a část zdi je odhalena aby měla možnost pořádně vyschnout. Na začátku schůzky proběhlo seznámení, kde nám děti řekly jak se měly o prázdninách, co se jim na Vlčkách líbilo v minulém roce a naopak jaká mají očekávání. A nejčastěji znělo a to dokonce i od kluků tvoření, zaujala také morseovka, bojové hry a střelba vzduchovkou. Protože je houbová sezóna v plném proudu byla část dnešní schůzky zaměřena právě na houby. Ivča z lesa přinesla čerstvé úlovky a následovala také hra zaměřená na spojování a znalost hub. Druhá část schůzky pro odlehčení proběhla v parku. Rychlá bojová hra a fotbal nikdy neuškodí ani neomrzí.